Lørdag den 19. November afholdt Borup IF afslutning i forsamlingshuset. Omkring 80 deltagere var mødt frem til en hyggelig aften, hvor den flotte julefrokost menu tilberedt af Henriette, Karin og ikke mindst nytilkomne kok Kean fik mange roser med på vejen.
Under spisning blev der sædvanen tro uddelt pokaler til spillere og ledere.
Herrer.

Årets spiller serie 5: Henrik Bitch
Årets spiller serie 6: Henning Laustsen

Damer.

Årets spiller serie 2: Anni Fredborg



Henriette har gennem mange år været frivillig hjælper og med i
bestyrelsesarbejdet, hvor vi har lært at sætte stor pris på hendes
talent for at udføre de pålagte opgaver 100%.
Det første vi så til Henriette, var ved en afslutningsfest i slutningen af 90'erne, hvor hun sammen med Sonja var bartender til den lyse morgen. Vi har så senest læst i Borups jubilæumsskrift, hvordan hendes karriere i Låstrup er forløbet siden 1998.
Henriette sidder i dag i bestyrelsen med ansvar for kantinen. Var kraftcentret i det jubilæumsudvalg der fik den vel indtil nu største/bedste fest stablet på benene i maj måned. Var idemanden til det flotte jubilæumsskrift/jubilæumsfilm der blev udgivet. Har flere gange været i festudvalget for byfesten, hvor hun også de seneste par år har været en del af de piger der tilbyder gæsterne flotte menuer til små penge. Ikke mindst har hun sammen med Karin tilberedt den fantastiske mad vi har fået til afslutningsfesten de seneste 2 år.
Vi ser frem til endnu mange år, hvor Henriettes lyse smil og talent for gode ideer vil komme Borup IF og klubbens medlemmer til gode.


.