Borup IF præsenterer trænerteamet for 2026

Borup IF præsenterer trænerteamet for 2026
Borup IF og fodboldudvalget kan nu offentliggøre, at hele trænerteamet omkring Serie 3 fortsætter i den kommende sæson.
Cheftræner Jesper Lindegaard står også næste år i spidsen for holdet, flankeret af Flemming Lund som assistenttræner.
Makkerparret har i den forgangne sæson leveret et stærkt stykke arbejde med flotte resultater i både forårs- og efterårssæsonen samt en fornem 2. plads ved Fjends Cup.
Samtidig har klubben forlænget aftalen med August Ivik, der fortsætter som holdleder for Serie 3. August bidrager med stort engagement og godt humør, og han sørger for, at alt det praktiske omkring holdet fungerer til punkt og prikke.
Endelig har Borup IF også forlænget samarbejdet med målmandstræner Bo Soelberg. Bo har gennem mange år stået for træningen af både Borup IF’s og SUB09’s målmænd, og vi er meget glade for, at han fortsætter på posten.
Annoncesponsor for dette opslag er:

Nyheder